Site Overlay

2017’YE TEŞEKKÜR MEKTUBU * ÖZLEM DİNÇ

23.04.2045 

Selamlar Sevgili 2017 Yurttaşları, 

Öncelikle sizlere kendimi tanıtmak isterim. Ben 70. hükümet döneminin Sağ Selamet Partisi (SSP) lideri ve Cumhurbaşkanı Şaban AKDOĞAN. Sizlere göreve gelişimin birinci yılında gerçekleştirmiş bulunduğum icraatleri anlatmak ve aynı zamanda bütün bu icraatlerimde bana vermiş olduğunuz yetki ve görevler için teşekkür etmek adına bu mektubu kaleme alıyorum. 2045’den kucak dolusu teşekkürler (özellikle evet oyu vererek bugünlerin mimarı olan istikrar sevdalısı vatandaşlarıma)… 

 
Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki anayasada yapmış olduğunuz değişiklikler benim biraz sonra anlatacağım hizmetlerimde büyük kolaylıklar sağladı. Yapmış olduğunuz değişiklikler sayesinde uygulamaya koyduğum kararnamelerde ve partimin çoğunlukta olduğu meclis tarafından çıkarttığım kanunlarda hiçbir bürokratik engele yahut muhalefete takılmadım; birinci teşekkürüm bunun içindir. 

HSK ve AYM üyelerinin çoğunluğunu bana, geri kalanlarını da benim partimin %60 koltuğa sahip olduğu meclise seçtirdiğiniz için ne kadar teşekkür etsem az. Denetleniyor olmak kötüdür, ülkemin geçmişinden bilirim. 

Üçüncü teşekkürüm ise yargı bağımsızdır ibaresinin yanına eklediğiniz ‘tarafsız’ sözcüğü, gayet başarılı oldu göz boyamada. Tabii sizin zamanınızda olduğu gibi yok efendim “Yargıyı zaten sen atıyorsun, ne tarafsızlığı?” diye sesler duydum, ama sıkıntı yok! Medyada bu tarz haddini bilmezleri konuşturmuyorum. Aslında ne yapsalar boooşş, 2017’den gelen bir karar vardır! 

Dördüncü teşekkürümde ise bana vermiş olduğunuz kararname çıkarma yetkisinden bahsetmek istiyorum. Muazzam bir yetki dostlar! Kullanırken kendimi bulutlarda bir padişah gibi hissediyorum, o kadar geniş o kadar rahat… Gerçi size biraz kızgınım. Yok efendim; kararnamelerle temel hakları, kişi haklarını ve ödevlerini, siyasi hak ve ödevleri düzenleyemezmişim. Doğrusu bunca yetki verdikten sonra bu biraz gereksiz olmuş. Ama neyse ki ben işimi bilirim. Hemen bir OHAL ilan ettim ve her istediğime dokunuyorum şu an. Muhalif bütün yayın organlarını, sendikaları, dernekleri kapattım. Benden olmayan, bana ters düşen herkes hapiste. Ufak bi’ sıkıntı var: mevcut kapasitenin üstüne çıktı mahkum sayısı, ben de tecavüz ettiği kadınla evlenme sözü veren suçluları salıverdim hemen. Terörle mücadele içinde bol bayraklı, bol yiğit askerli, kahraman polisli üç beş dizi yayına koydurdum. Sonuçta sizlere verilmiş bir terörle mücadele sözümüz var. 

Mektubumu tamamlarken sizlere önümüzdeki günlerde seçimleri 8 yıla uzatma çalışmaları içerisinde olduğumuzu müjdelemek istiyorum. Bizim solcu densizler ölçüsüz falan diye buna da laf edecektir mutlaka. Neyse ki onları susturmak şu an çok da zor değil. 6. Köprü de yolda ayrıca, bilin isterim. 

Sözün özüne gelirsek 574 yardımcım ve ben, sizlere minnettarız. Denklemde eşitliğin sol tarafının her daim boş kalması dileğiyle! 

*Özlem Dinç 

 
Nisan 11, 2017