Site Overlay

DİKTATÖRLÜK YENİLECEK, ÖZGÜRLÜK KAZANACAK!

Ülkenin doğusuna açık savaş ilan eden Saray/AKP, batıda “Saray’ın savaşı”na karşı sesini yükseltenlere saldırıyor! Halklarımızın, diktatörlüğe teslim olması isteniyor. Direniş büyüdükçe, saldırılar daha da çılgınlaşıyor; “kirli savaş” yöntemleri devreye sokuluyor. 

Ülkenin dört bir yanında gözaltılar, tutuklamalar fırtınası yaşanıyor. 

Biz üniversiteliler, batıda bu saldırılardan en çok nasibini alanlardanız. Üniversitelerimiz karakola çevrilmiş durumda. Yandaş rektörler, üzerimize disiplin soruşturmaları yağdırıyor. 

Kürt illerinde savaş ve direniş tüm hızıyla sürerken bugün de batıda ev baskınları vardı. Ülkenin en batısında, Edirne’de yaşanan ev baskınlarında 13 insanımız gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında DirenÜniversite’li Tuğçe arkadaşımız da bulunuyor. Arkadaşımız, Edirne’de Saray’ın savaşına karşı halklarımızın barışını büyütmek için kararlıca mücadele edenlerdendi. “Saray’ın üniversiteleri fetih harekâtı”na ön saflarda direnenlerdendi. İşte bu gerekçeler, onun da hedef alınmasına neden oldu. 

Ne yapsalar boş! Çılgınca saldırganlıkları, çaresizliklerini ele veriyor. Biz direniyoruz; onlar battıkça batıyor… 

Buradan diktatöre sesleniyoruz: Üzerimize saldığın polis ordunla, bizleri teslim alabileceğini sanıyorsan, işte bu mümkün değil… 

Gözaltılar, tutuklamalar bizleri yıldıramaz! Sen yenileceksin, biz kazanacağız! 

Diktatörlük Yenilecek, Özgürlük Kazanacak! 

Özgür Yaşam! Özgür Üniversite! 

 
Ocak 06, 2016