Site Overlay

DİRENİŞİN 21. GÜNÜ – “BONY ÇORAP İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR!”

DirenÜniversite ve Liseli Direnişçi Gençlik Çerkezköy’de 21 gündür fabrika önünde direnen Bony Çorap Tekstil Fabrikası işçileri için eylemde… 
 

Çerkezköy’de bulunan Bony Çorap Tekstil Fabrikası’nda örgütlenen ve Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası(BATİS)’na üye oldukları için işten atılan işçiler 21 gündür eylem yapıyor. İşe dönüş talebinde bulunan işçiler, geçtiğimiz gün Kadıköy’de bulunan Tepe Natilus’taki CarrefourSA mağazasında eylem yaparak müşterileri süreç hakkında bilgilendirmiş, mağazada satılan Bony Çorapları kasalara bırakarak eylem gerçekleştirmişti. 

 
Bugün de Ankara Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde bulunan Marks&Spencer mağazası önünde Liseli Direnişçi Gençlik ve DirenÜniversite, Çerkezköy’de 21 gündür fabrika önünde direnen  Bony Çorap Tekstil Fabrikası işçilerinin direnişini selamlamak, aynı zamanda markaları teşhir etmek için eylem gerçekleştirdi. 

Yapılan konuşmada KHK ile işlerinden atılan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın 69 gündür açlık grevi eyleminde olduğuna ve dayanışma içinde olunduğuna vurgu yapıldı. Eylemin ardından mağazanın camına “Direnen Bony Çorap İşçisi Yalnız Değildir!” yazılı ozalit asıldı. 

 
Mayıs 21, 2017