Site Overlay

DİRENÜNİVERSİTE’DEN YOKSULLUĞA KARŞI KADIKÖY’DE MASKELİ EYLEM: “YOKSULLARI İNTİHARA SÜRÜKLEYEN KAPİTALİST DÜZENİNİZ BATSIN”

Kasım 13, 2019


DirenÜniversiteli öğrenciler kapitalizmin insanları sürüklediği yoksulluğa ve ölümlere karşı Kadıköy’de sokağa çıktı.

“Bu ülkede 4 kardeş, 4 yetişkin insan; bu sefil düzen içersinde sessizce intihar etti. Bizler bu sessizliği bozmak zorundayız” diyerek Kadıköy’de Joker, V For Vendetta, Salvador Dali maskeleri, mor ve gökkuşağı renkli maskeler ile yürüyüş yaptı.

Bizleri genç işsizliğe, yoksulluğa, güvencesizliğe mahkum eden kapitalizmin çarkları arasına bedenlerimizi bırakmak istemiyoruz diyen DirenÜniversiteli öğrenciler eylemlerinde sık sık “İsyan, Devrim, Özgürlük; Yaşasın Devrim ve Sosyalizm; Zenginlere Cennet, Yoksullara Sefalet, Ya Adalet Ya Kıyamet; Milyonlar Aç, Milyonlar İşsiz, İşte Kapitalist Düzeniniz” sloganlarını attı.

Öğrenciler eylemlerinde Şili, Lübana, Ekvador, Haiti ve dünyadaki yoksulluğa, neoliberalizmin yarattığı tahribata karşı sokakta olan halklara da “Dünya yanarken bu sokaklar susar mı sandınız? Dünyada dolaşan hayalet burada.” diyerek selam yolladı. DirenÜniversiteli öğrenciler eylemlerini; “Bu halkı açlığa ve ölümlere mahkum edenler bilsin ki iktidarınızı da yıkacağız, kapitalist düzeninizi de yıkacağız!” diyerek bitirdiler.