Site Overlay

EZİLMEYİ REDDETMİŞ BİR İNSANIN KARŞISINA KOYACAK BİR ŞEY BULAMAZSINIZ!

 
Nuriye ve Semih Hocalarımız açlık grevlerinin 75. gününde “Gezi benzeri eylemlere sebep olabileceği” gerekçesiyle gözaltına alınmış; 76. gününde ise “tutuklanmamaları halinde adalet işleyişine zarar verecekleri” gerekçesiyle tutuklanmışlardır!  
 
Tek Adam rejimi inşaa çalışmalarına 7 Haziran’da başlamış ve 15 Temmuz darbe girişimiyle hızlandırmış olan Saray, 16 Nisan’dan beridir faşizmde level atlamış bulunmaktadır. Açlık grevinin kritik aşamasında olan hocalarımızın tutuklanması faşizmin sınırlarını bile zorlayan bir o/hal durumudur. Devletin seferber ettiği tüm ideolojik aygıtlara rağmen, ülkenin içinde bulunduğu hale halkın tepkiselliği artıyor ve dolayısıyla eylemselliği yaygınlaşıyor. Bunun karşısında ise Saray,  cebinde kalan son taktiği; devletin zor aygıtını kullanıyor. Küçük bir kıpırdanmanın bile halkta yaratacağı büyük patlamaların farkında olarak direnişi kuşatma altına alıyor; tehditlerini saldırı, gözaltı ve tutuklamalarla sürdürüyor.  
 
Bu şiddet ve acziyet haline son sözümüz Nuriye Hocamızın tutuklanmadan önceki sözüdür! “Bütün cephanemizle insanız. Ezilmeyi reddetmiş bir insanın karşısına koyacak bir şey bulamazsınız.” 

Mayıs 23, 2017